Servis a opravy automatických převodovek

Banner - Garance kvality - termín

Adaptace převodovky

U některých automatických převodovek po opravě je nutné provést adaptaci převodovky. V opačném případě může převodovka i po správně provedeném servisu pracovat špatně. Adaptace se provádí ve zvláštním režimu po 30-50 minutách po opravě a výstupní diagnostice. Pokud tato adaptace nebyla provedena, nebo byla provedena špatně, může převodovka pracovat trhaně nebo prokluzovat.

To se týká automatických převodovek firmy ZF, které se montují na některé modely Audi, BMW, Jaguar, Mercedes-Benz, Porsche, VW.

Termopružiny

Firma Jatco ve svých převodovkách 09A, 09D, používá termopružiny které se montují na automobily VW Golf IV, Jaguar X-Type, Land Rover Free Lander, VW Touareg, Porsche Cayenne. Termopružiny jsou pružiny v hudraulickém bloku řízení, které při přehřátí oleje v automatické převodovce nad únosnou mez, mění svoje vlastnosti. Pracovní teplota oleje v automatické převodovce je 130-140 stupňů. Při opotřebení automatické převodovky dochází k prokluzu lamel, což způsobuje zahřátí oleje a všech částí automatické převodovky na neúnosnou mez. Pružiny změní svoje vlastnosti a způsobí problémy v řazení automatické převodovky. Po nastartovaní automobilu za studena pracuje automatická převodovka nějakou dobu správně. Ale po zahřátí do pracovní teploty se problém znovu opakuje. Majitelé těchto vozů by měli hned počítat s výměnou hydraulického bloku řízení na nové.

 

Banner - Speciality
Banner - Technologie oprav
Banner - Variátory

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Proč?